Lappeenranta

Opintie 1, 53600 LPR - kartta

Oppilaita vuosiluokilla 0-9 yhteensä 210, lukiossa 60.

sähköpostit etunimi(dot)sukunimi(at)itasuomenkoulu(dot)fi

Yksikön rehtori Jani Naskali 040 759 2753
Yksikön apulaisrehtori Päivi Nieminen 050 588 1465
Opinto-ohjaaja, peruskoulu ja lukio, Satu Komi 040 844 6024
Opettajienhuone, peruskoulu 050 588 1463
Erityisopettaja, perusopetus ja esiopetus, 050 588 1461

Esi-opetus, aamu- ja iltapäivätoiminta 050 588 1464

Luokanvalvojat
esiopetus Eeva Rasa
1 lk Tarja Lifländer
2 lk Anni Horelli
3 lk Ilona Ekström
4 lk Jaana Himmanen
5 lk Tiina Seppälä
6 lk Sami Puurtinen
7 lk Anna-Kaisa Kouvo
8 lk Tuuli Utunen
9 lk Terhi Tyyskä

Ryhmänohjaajat
1. vsk Natalia Ranta
2. vsk Satu Komi
3. vsk Mari Yanchukovich

Opettajakunta

Katri Anttila, johtava rehtori
Natalia Eremina, koulunkäyntiavustaja
Ilona Ekström, luokanopettaja, liikunta, käsityö
Laura Puurtinen, suomi toisena kielenä
Tarja Lifländer, luokanopettaja, ruotsi, liikunta
Jaana Himmanen, luokanopettaja, käsityö
Anni Horelli, luokanopettaja, musiikki, ruotsi
Satu Komi, opinto-ohjaaja
Anna-Kaisa Kouvo, suomen kieli ja kirjallisuus
Olga Miloserdova, venäjä äidinkielenä, valinnainen venäjä
Jani Naskali, yksikön rehtori, elämänkatsomustieto, käsityö
Päivi Nieminen, apulaisrehtori, erityisopetus
Sampo Nieminen, koulunkäyntiavustaja, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Alina Nikolaychuk, venäjä vieraana kielenä
Natalia Peltonen, koulunkäyntiavustaja, pedagoginen ohjaaja
Sami Puurtinen, luokanopettaja, poikien liikunta, kuvataide
Natalia Ranta, venäjä äidinkielenä, venäjä vieraana kielenä
Eeva Rasa, esiopetusryhmän opettaja, käsityö
Mika Hartikka, matematiikka, fysiikka,kemia
Maksim Rugojev, koulunkäyntiavustaja, aamu- ja iltapäivätoiminta
Tiina Seppälä, luokanopettaja, biologia, maantieto, terveystieto
Terhi Tyyskä, ruotsi, englanti, kotitalous
Tuuli Utunen, historia, ev- lut. uskonto, kansainväliset opinnot
Mari Yanchukovich, venäjä vieraana kielenä
Jelena Yliaska, CLIL-opetus, ort. uskonto

Lisäksi yksikössä opettavat Lappeenrannan kaupungin opettajat
Kesämäenrinne (puh. (05) 616 2812):  
Katja Autio, espanja, ranska
Mervi Heikkinen, valinnainen liikunta
Pasi Himanen, valinnainen tietotekniikka
Markus Iitiä, valinnainen liikunta
Kari Kylliäinen, valinnainen kotitalous
Samuel Mathew, tekninen työ
Mikko Neuvonen, tekninen työ
Sanna Partanen, valinnainen tekstiilityö
Aki Sihvo, valinnainen kuvataide
Antti Taipale, musiikki
Olga Wolkoff, valinnainen tietotekniikka


Oppilashuollon palvelut


Terveydenhoitaja Carita Ylämäki 

040 127 4104 / carita.ylamaki(at)eksote.fi / Wilma 
(paikalla maanantaisin ja torstaisin, parittomilla viikoilla perjantaisin)

Koulukuraattori Sirke Soini 
0400 935 983 / sirke.soini(at)eksote.fi / Wilma
(paikalla torstaisin)

Koulupsykologi Toni Hartikainen 
040 127 4186 / toni.hartikainen(at)eksote.fi / Wilma

Koululääkäri Tiina Nappa
lääkäriin saa yhteyden terveydenhoitajan kautta